Oferty pracy - praktyki

Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek od nauki. To także okazja, by dorobić, a często także początek kariery zawodowej. Poprzez prace sezonowe i praktyki firmy szukają przyszłych pracowników.Zalety takich rozwiązań doceniają zwłaszcza firmy, którym zależy na fachowych kadrach. Wchodzą one we współpracę ze szkołami i uczelniami i przyjmują ich uczniów oraz absolwentów na praktyki, staże, a także do pracy podczas wakacji.

Współpracę z Politechniką Białostocką chwali sobie spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA , której ze względu na dużą innowacyjność branży - szczególnie zależy na fachowej  kadrze inżynierskiej. Podczas wakacji w APS praktykować będzie 13 studentów PB.

- Studenci już wiedzą, że praktyki u nas to praca i poznawanie jej tajników od podstaw mówi Anna Busłowska, specjalista ds. personalnych i BHP  w APS SA. To obopólna korzyść - nam zależy na młodych, ambitnych osobach,  które z pasją podchodzą do tych obowiązków. Praktykanci zaś zdobywają praktyczne umiejętności, a ci najbardziej obiecujący mogą w przyszłości liczyć na staż, a potem na etat.

Na zakończenie współpracy praktykanci APS otrzymują odpowiednie certyfikaty, potwierdzające, jakich czynności nauczyli się w firmie.

- To są ich pierwsze, zawodowe referencje dodaje Anna Busłowska.

Marcin Kosiński, student IV roku wydziału mechaniki PB nie żałuje, że cześć wakacji spędza w APS SA w dziale systemów mikroprocesorowych.

- To jest praktyczna kontynuacja tego, czego uczyłem się na uczelni mówi. -  Zależało mi, by poznać tajniki pracy w takiej firmie i nowe technologie wdrażane w przemyśle.  Bardzo poważnie traktuje te praktyki, bo wiążę z tego rodzaju pracą swoją przyszłość.

Marcin nie wyklucza, że będzie starał się o pracę w białostockiej APS. Również firmie ze względu na dużą innowacyjność branży - szczególnie zależy na fachowej  kadrze inżynierskiej.

- Praktyki to nasza kuźnia kadr - dodaje Anna Busłowska.  Ostatnio, kiedy prowadziliśmy rekrutację zgłosił się do nas były praktykant, a ponieważ sprawdził się został zatrudniony jako elektromonter.

Również białostocki Promotech stawia na studentów i absolwentów politechniki. W tym roku przez trzy miesiąc praktyki w firmie odbędzie 15 osób. Przede wszystkim na stanowiskach technologów i na produkcji mówi Małgorzata Jaromska, szefowa kadr w Promotechu.   Zainteresowanie praktykami jest bardzo duże, co nas cieszy. To dowód, że młodzi ludzi doceniają praktyczne umiejętności jakich nabywają podczas wakacji w naszej firmie. To podnosi ich kwalifikacje i atrakcyjność na rynku pracy, pracy nad morzem

Podczas wakacji, w ramach projektu realizowanego przez urząd pracy, Promotech przeszkoli też pięciu absolwentów szkół mechanicznych w zakresie obróbki CNC. Trzy osoby, które osiągną najlepsze wyniki podczas szkolenia, zostaną zatrudnione. W lecie w firmie na umowę zlecenie pracuje też kilku absolwentów szkół średnich i studentów I i II roku

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież